
Jeśli posiadasz konto na portalu - zaloguj się, jeśli go nie posiadasz zarejestruj się.
najmniejszy i najlżejszy aparat pełnoklatkowy na świecie
Aparat cyfrowy Sony A7C srebrny body ILCE7C to to najmniejszy i najlżejszy pełnoklatkowy korpus na świecie. Mimo niewielkich rozmiarów jakość fotografii i filmów jest dokładnie taka, jakiej można oczekiwać od aparatu z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu. Szybki, pokrywający rozległy obszar i stabilny system AF pozwala z dużą szybkością wykonywać serie zdjęć. Dzięki regulowanemu nachyleniu ekranu LCD za pomocą Sony A7C jest uchwycić niespodziewaną akcję.
Większa skuteczność przechwytywania światła oznacza wysoką jakość obrazu i małą ilość szumów Większy przetwornik oznacza lepszy obraz. Pełnoklatkowy przetwornik obrazu w aparacie α7C jest znacznie większy od matryc w smartfonach, kompaktowych aparatach cyfrowych, a nawet mających zbliżoną wielkość aparatach APS-C z wymiennymi obiektywami. Przechwytywanie większej ilości światła pozwala uzyskać profesjonalną jakość obrazu z mniejszą ilością szumów i lepiej oddanymi detalami w bardzo jasnych i ciemnych fragmentach.
Pełnoklatkowe przetworniki obrazu pozwalają uzyskać imponujące obrazy o niepowtarzalnych właściwościach. Matryca aparatu Sony A7C ILCE-7C jest ponad dwa razy większa od przetwornika w aparacie APS-C o podobnych wymiarach i nawet 30 razy większa niż przetwornik w smartfonie. Utrwala wspaniałe obrazy o większej głębi i szczegółowości.
Sony A7C jest pomyślany jako nieduży, lekki i poręczny aparat, który możliwościami niczym nie różni się od korpusów pełnoklatkowych. Cel ten udało się osiągnąć dzięki opracowaniu nowych podzespołów mechanicznych, takich jak zminiaturyzowana migawka i moduł stabilizacji optycznej, oraz ulepszeniom w układzie elementów sterujących i konstrukcji.
Zalety pełnoklatkowego przetwornika obrazu w aparacie Sony A7C ILCE7C nie ograniczają się do przechwytywania większej ilości światła. Duże wymiary matrycy i pojedynczych pikseli pozwalają też zwiększyć głębię obrazu, zakres dynamiczny i szczegółowość.
24,2-megapikselowy przetwornik CMOS Exmor R™ i procesor Sony BIONZ X™ zapewniają znakomite odwzorowanie kolorów i szeroki, 15-stopniowy zakres dynamiczny. Pomaga to uzyskać szczegółowe zdjęcia i filmy z płynnymi przejściami tonalnymi w każdym oświetleniu.
Większe piksele w przetworniku oznaczają mniej zakłóceń, a tym samym piękny obraz z większą ilością detali w fakturach i ciemnych fragmentach. Redukcja zakłóceń jest szczególnie wydajna przy średnich i dużych czułościach ISO. Standardowy zakres ISO 100–51 200 można rozszerzyć do ISO 50–204 800.
W aparacie Sony α7C wykorzystano takie same ulepszenia systemu AF, jak w modelu α9. System 4D FOCUS szybko wyszukuje i stabilnie śledzi obiekt w rozległej strefie. Aparat ma łącznie 693 pola AF oparte na wykrywaniu fazy pokrywające około 93% kadru.
Aby ułatwić uchwycenie obiektów w ruchu, aparat Sony A7C pozwala robić zdjęcia seryjne w tempie do 10 kl./s ze śledzeniem AF/AE i do 8 kl./s z podglądem na żywo. Umożliwia też bardzo ciche zdjęcia w tempie do 10 kl./s ze śledzeniem AF/AE.
Aparat Sony A7C srebrny body ILCE7C wyposażono w otwierany na bok monitor LCD o regulowanym kącie nachylenia. Wyświetlany na nim obraz jest dobrze widoczny nawet po podłączeniu mikrofonu, zainstalowaniu korpusu w gimbalu lub wyborze niestandardowej perspektywy. Pojemny akumulator wystarczy na długą sesję, a dzięki gniazdu słuchawkowemu i mikrofonowemu aparat będzie współpracował z ulubionymi akcesoriami. Korpus A7C po prostu idealnie spełnia potrzeby wideoblogerów i innych twórców.
Aparat α7C można z łatwością skonfigurować do zdalnych zdjęć z użyciem Wi-Fi. Pozwala to zdalnie podglądać obraz z aparatu na komputerze, smartfonie lub tablecie, wyzwalać migawkę, zmieniać ustawienia, nagrywać wideoblogi i robić autoportrety.
Zdjęcia i filmy można od razu przesłać do smartfona lub tabletu podłączonego do sieci Wi-Fi 2,4 lub 5 GHz30, aby je obejrzeć, udostępnić i przechować. W pewnych urządzeniach wystarcza do tego jedno dotknięcie, w innych można użyć kodu QR.
Obiektyw Sony FE 85 mm f.1.4 GM - SEL85F14GM
Obiektyw portretowy Sony FE 85 mm f.1.4 GM - SEL85F14GM z przesłoną F1,4 zaprojektowany z myślą o pełnoklatkowych aparatach z mocowaniem typu E.
W obiektywach z serii G Master wykorzystano najbardziej zaawansowaną technologię dostępną na rynku, zwiększając możliwości cenionych obiektywów z serii G firmy Sony. Ten wyjątkowy model obiektywu portretowego zapewnia połączenie jeszcze doskonalszego efektu bokeh z nowym wymiarem rozdzielczości. Pozwala on wykorzystać on w pełni możliwości współczesnych i przyszłych aparatów o wysokiej rozdzielczości.
Wyjątkowa rozdzielczość nawet przy maksymalnej przysłonie F1,4 sprawia, że obiekty zyskują imponującą głębię. Poprzez stopniowe rozmycie tła zyskujemy atrakcyjny efekt bokeh o naturalnych barwach i plamach świetlnych, który może posłużyć jako środek artystyczny. To wyjątkowe połączenie, uzyskiwane częściowo dzięki nowej technologii elementów XA, otwiera nowe możliwości ekspresji wizualnej.
Aberracja chromatyczna może pogorszyć rozdzielczość oraz jakość efektu bokeh. Trzy soczewki ze szkła niskodyspersyjnego ED (Extra-low Dispersion) sprawiają, że możliwości optyczne tego obiektywu są niewiarygodne. Ograniczają one aberrację osiową, zapewniając jednocześnie maksymalną wyrazistość, naturalne barwy oraz efekt bokeh o zadziwiających kolorach.
Oprócz tradycyjnego czujnika obrotów obiektyw ma czujnik wykrywania pozycji grup soczewek. System z dwoma czujnikami pozwala uzyskać niezwykle wysoki poziom precyzji ostrości, który umożliwia maksymalne wykorzystanie możliwości zaawansowanych aparatów o wysokiej rozdzielczości. Silnik SSM (Super Sonic wave Motor) dostarcza niezbędnej mocy i szybkości.
Przysłona kołowa Sony zwykle składa się z 9 listków. W przysłonie kołowej tego obiektywu po raz pierwszy zastosowano 11 listków, dzięki czemu efekt bokeh zyskał nowy wymiar: piękne, gładkie rozmycie przy naturalnym wyglądzie plam świetlnych.
W obiektywie wykorzystano zaawansowaną powłokę Nano AR Coating firmy Sony o precyzyjnie zdefiniowanej nanostrukturze. Skutecznie tłumi ona odbicia mogące powodować odblaski i „duszki”, zapewniając widoczną poprawę wyrazistości, kontrastu i ogólnej jakości obrazu. (1. Powłoka Nano AR / 2. Szkło / 3. Światło przechodzące)
Udane ujęcie może zależeć od szybkości reagowania na gwałtowne zmiany warunków fotografowania. Przełącznik trybów ręcznego/automatycznego wyboru systemu AF oraz przycisk blokady ostrości są łatwo dostępne, co ułatwia wszechstronne, profesjonalne sterowanie w szerokim zakresie zastosowań i warunków pracy.
Fotografowie lubią słyszeć kliknięcie podczas obracania pierścienia przysłony. Filmowcy z kolei wolą obsługiwać przysłonę w płynny, cichy, bezdotykowy sposób. Dźwięk klikania podczas obracania pierścienia przysłony można łatwo wyłączyć w zależności od zastosowania aparatu.
Mechanizm blokady osłony zabezpiecza przed jej przypadkowym odłączeniem podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce, a przycisk zwalniania ułatwia jej zdejmowanie i nakładanie, gdy zachodzi taka potrzeba.
Oprócz rozwiązań zabezpieczających przed kurzem i wilgocią uszczelka wokół złącza obiektywu z korpusem zapewnia dodatkową ochronę i niezawodność w trudnych warunkach. Większa pewność podczas fotografowania przy wietrze lub w kropiącym deszczu.
pasjonatów i miłośników o różnorodnym doświadczeniu i osiągnięciach.